02/ 2654-654; 02/ 2655-655 toltumotors@greatwall.mk

Цена: 7.000 EUR / 434.000,00 денари
Ford Fiesta 1.5 Дизел 75KS

Марка: Ford
Модел: Fiesta
Година: 2017
Гориво: Дизел
Километри: 129800
Менувач: Рачен
Каросерија: Хеџбек
Боја: Бела
Регистрација: Македонска
Регистрирана до: 10.2024
Сила на моторот: 55,2 kw / 75 ks
Kласа на емисија: Еуро 5

Опрема:
• Централна далечинска брава,
• Електрика на предни стакла
• Електрика на ретровизори
• Воздушни перничиња
• Серво упавувач
• Клима уред
• ABS систем за кочење,
• ASR систем за електронска стабилност
• Борд компјутер
• ISOFIX систем за детско седиште
• Аудио ЦД систем со 4 звучници
• USB/Bluetooth
• Сензори за паркирање

Цена: 7.000 EUR / 434.000,00 денари