02/ 2654-654; 02/ 2655-655 toltumotors@greatwall.mk
Greatwall Makedonija Haval Dargo

HAVAL DARGO – ЗА ВИСТИНСКИ АВАНТУРИ

Стабилен на патот и бескомпромисен надвор од него. HAVAL DARGO ви дава можност да истражувате тешко достапни терени. Започнете ја следната авантура сега.

ГАРАНЦИЈА 6 години / 150.000 км

Максимална моќ

192 hp

Вртежен момент

320 Nm

Погон

4WD

Клиренс

210 mm

Меѓуос. раст.

2738 mm

HAVAL DARGO – АВАНТУРИСТОТ НА ДЕЛО

Greatwall Makedonija Haval Dargo 4WD

4WD погон со електронска контрола

Интелигентниот погон на четири тркала овозможува брзо пренесување на вртежниот момент таму каде што е потребно.

Greatwall Makedonija Haval Dargo blokada na trkala

Блокажа на задниот диференцијал

Електронски контролираното блокирање на задниот диференцијал рамномерно го распределува вртежниот момент помеѓу тркалата и обезбедува зголемена влечна сила на лизгави површини како снег, мраз, песок, кал итн.

Greatwall Makedonija Haval Dargo 4X4 pogon na site trkala

Проодност и моќност

Високи перформанси на кој било терен – агол на преден пристап: 24°, агол на заден пристап: 30°, агол на меѓуоскино раст.: 22,5°, растојание од подлогата: 210 mm.

Greatwall Makedonija Haval Dargo offroad

Off-road cruise control

Активирајте го овој режим на нерамен терен, кога се качувате или се спуштате. Во овој режим возилото почнува да се движи со мала брзина без потреба да притискате на педалата за гас или на сопирачката.

Greatwall Makedonija Haval Dargo 360 kamera

360° камера

Благодарение на 5-те камери и 14 радари, имате можност да го надгледувате просторот околу автомобилот. Камерата работи и во режим на „невидлива шасија“ за да можете да видите што се случува под автомобилот.

СЕ НА ДОФАТ НА РАКА

Информациите што ви се потребни или системот што сакате да го активирате – сето тоа е на дофат на вашите раце.

УДОБНОСТ ПРЕКУ ЦЕЛА ГОДИНА

ЛЕТНИ ОПЦИИ

Haval-Dargo-panoramski-krov

ПАНОРАМСКИ ПОКРИВ СО ЕЛ. РЕГУЛИРАЊЕ

Haval-Dargo-AC

ДВОЗОНСКИ КЛИМА

Haval-Dargo-ventilacija-na-predni-sedista

ВЕНТИЛАЦИЈА НА ПРЕДНИТЕ СЕДИШТА

ЗИМСКИ ОПЦИИ

Haval-Dargo-greenje-na-sedista

ГРЕЕЊЕ НА ПРЕДНИ/ЗАДНИ СЕДИШТА

Haval-Dargo-greenje-na-volan

ГРЕЕЊЕ НА ВОЛАН

Haval-Dargo-greenje-na-sofersajbna

ГРЕЕЊЕ НА ШОФЕРШАЈБНАТА

HAVAL DARGO НУДИ ПОВЕЌЕ

Движете се самоуверено во градот или на автопатот. Потопете се во светот на технологијата што обезбедува безгрижно и безбедно возење. Преземете ја контролата над секоја ситуација и уживајте во возењето.

sistem za prepoznavanje na znaci
СИСТЕМ ЗА ПРЕПОЗНАВАЊЕ НА СООБРАЌАЈНИ ЗНАЦИ

Камерата сместена во шофершајбната ги следи знаците за ограничување на брзината и ги прикажува на таблата со инструменти. Ако автомобилот се движи со поголема брзина од наведената брзина, возачот ќе биде известен.

АДАПТИВНА КОНТРОЛА НА ПАТУВАЊЕТО (ACC)

Сензорите на автомобилот постојано ја следат состојбата на патот и реагираат на промените. Благодарение на приспособливата контрола на патувањето, можете да одржувате рамномерна брзина и растојание од возилото пред вас.

avtonomno sopiranje
АВТОНОМНО СОПИРАЊЕ ВО ИТНИ СЛУЧАИ (AEB)

Асистентот за итно сопирање му помага на возачот и доколку открие опасност од судир (велосипедист, автомобил, пешак), системот ќе интервенира и ќе закочи.

HEAD-UP ДИСПЛЕЈ

Дисплејот во боја ви овозможува да ги следите важните индикатори за вашиот автомобил без да треба да го тргнете погледот од патот и условите на патот.

АВТОМАТСКИ АСИСТЕНТ ЗА ПАРКИРАЊЕ

Системот врши целосно автоматско паркирање без потреба од интервенција на возачот – забрзува, запира, врти, менува брзини. При првичното скенирање за паркинг простор, потребно е да има најмалку 0,5 m од двете страни.

asistent za dvizenje vo rikverc
ПОМОШ ЗА ДВИЖЕЊЕ НАНАЗАД

Кога автомобилот се движи со брзина помала или еднаква на 30 km/h, системот ги запишува последните 50 m од поминатата рута. Кога ќе се активира помошта за движење нанзад, системот ќе го контролира управувањето, сопирачките и брзината на возилото, така што тоа ќе се движи во рикверц автономно.

Технички податоци

Должина 4620 мм

Висина 1780 мм

Ширина 1910 мм

Меѓуоскино растојание 2738 мм

Волумен на резервоарот 60 l

Мотор 2.0 GDIT бензин

Зафатнина на моторот 1.998 cm3

Максимална моќност 192 КС

Максимален вртежен момент 320 Nm

Максимална брзина 195 км/час

Просечна потрошувачка на гориво 8,8 л / 100 км

Димензии

Greatwall Makedonija Haval Dargo dimenzii

Половни возила

Старо за ново

Сакате да купите половно возило или да го замените вашето старо возило за ново? Проверете кои половни возила ги нудиме.

Контактирајте не

Салон: 02/ 2655-655
Сервис: 02/ 2654-654

Локација

Јадранска магистрала бр.58, 1000 Скопје

Email

prodazba@greatwall.mk

Работно време

Понеделник – Петок : од 8 – 16 часот

Порака

1 + 14 =

*Пополнувањето на сите полиња е задолжително