02/ 2654-654; 02/ 2655-655 toltumotors@greatwall.mk

од 17.950,00 €

ГАРАНЦИЈА 5 ГОДИНИ ИЛИ 150.000 км.

Haval H2 – Функционален градски SUV

Дизајниран од поранешниот шеф на дизајн во BMW Пјер Леклерк, HAVAL H2 е функционален градски SUV  создаден  да ги задоволи вашите индивидуални потреби. Тој е мешавина од стилски дизајн, комфор и возбуливи перформанси, извонредна вредност за парите со голем избор на опции, вклучувајќи и каресерија во две бои. Компактните пропорции гарантираат стабилно однесување на патот, додека можниот интегриран погон на сите четири тркала овозможува лесно и интуитивно управување во зимски услови или надвор од асфалтот.

Креирајте го вашиот H2

HAVAL H2 е достапен во повеќе прекрасни комбинации на бои.
Можете да го персонализирате вашиот Haval H2 според вашиот уникатен вкус.

18 инчни алуминиумски бандажи

За зголемена удобност и перформанси, големите 18 инчни алуминиумски тркала се стандардни за секој HAVAL H2.

Спортски, сепак елегантен

Дизајнот на извонредната предна решетка и непреченото поврзување со хаубата и останатиот дел од возилото го прават H2 спортски и елегантен.

LED светла

Луксузните предни светла со L-форма вклучува 10 LED кристали за светлата и 5 за сигналот за вртење.

Сончев покрив

Подвижниот покрив има лизгачка, навалена и заштита од препрека. Доколку подвижниот покрив открие било каков објект на својот пат, се враќа во претходна положба.

1.5 литарски Турбо мотор

HAVAL H2 е придвижуван од технолошки напреден 1.5-литарски турбо мотор, кој секогаш испорачува доволно перформанси без напор кога тоа ви е потребно. Со моќност од 143к.с. (110kW) и 210Nm вртежен момент, моторот во H2 е опремен со најновата технологија за директно вбризгување. Моќ која се испорачува секогаш кога ви е потребна.

Комфор

Долгата листа на интелигентна опрема како што се Keyless Entry System и Push-to-Start системите, Контрола на патувањето, електрично прилагодување на возачкото седиште во 6 насоки , Интелигентениот клуч, автоматското централно заклучување на вратите при достигната брзина поголема од 20 км. на час овозможува да уживате во удобноста и безбедноста во Вашето возило.

Лесен пристап и управување

Со ергономскиот пристап при дизајнирањето на HAVAL, H2 е еден од најлесните за пристап меѓу SUV возилата. Со дизајнирањето и поставувањето на седиштата прилагодени за висина на просечниот возач, се обезбедува лесен влез и излез, така што нема непријатно качување што често се случува со многу SUV возила на пазарот. Зад воланот ќе ја забележите удобната исправена положба за возење што ви дава максимална визија за патот напред, а логично поставените прекинувачи и контроли овозможуваат лесно возење.

3D Мултифункционална контролна табла

Мултифункционалната контролна табла комбинира дигитална технологија со аналоген стил на приказ за јасно да ги прикаже релевантните информации на возачот.

Мултимедија

• Голем 7 инчен TFT екран на допир
• MP5 + USB + AUX + SD картичка
• Bluetooth Handsfree
• Вградени контроли за управување со аудио системот
• Аудио систем со 6 звучници*

Двозонски клима уред

Возачот и патниците можат да ја бираат нивната претпочитана температура, a системот за контрола на климатизацијата автоматски ја прилагодува температурата во секоја зона посебно.

Безбедност

HAVAL H2 доаѓа стандардно со високо ниво на активни и пасивни безбедносни карактеристики. Во случај на несреќа, воздушните перничиња се распоредени така за да ги намалат силите на удар и да ги елиминираат или да ги минимизираат евентуалните повреди. Страничните воздушни перничиња со целосна должина, обезбедуваат дополнителна заштита за патниците од задните седишта.

Сензори и камера за возење во рикверц

Вградените сензори и камерата го олеснуваат возењето во рикверц и паркирањето. Камерата во Haval H2 исто така има можност да ја прикаже и слепата точка за да знаете колку сте блиску до тротоарот.

Систем за следење на притисокот во гумите (TPMS)

Експертите за безбедност веруваат дека лошиот притисок и нееднаквите притисоци во гумите придонесуваат за голем број на сообраќајни несреќи, поради што сега системот за следење на притисокот во гумите е задолжителен во САД.
TMPS системот го следи притисокот и температурата на гумите и ве предупредува во реално време. Тоа не е само важна безбедносна карактеристика, туку исто така обезбедува полесно возење и поголема економичност!

Димензии

Спецификации

МоделCOMFORTPREMIUM
Должина × Ширина × Висина (mm)4335x1814x1695
Меѓуоскино растојание (mm)2560
Минимално растојание од тло (mm)133
СуспензијаЦелосна суспензија McPherson напред и multilink назад
Мотор1.5L Turbo 4-cylinder
Максимална моќност (kW/rpm)110 / 5600 (143 К.С.)
Максимален вртежен момент (Nm/rpm)210 / 2200 – 4500
Потрошувачка (комбинарано)9.0L/100km
Резервоар за гориво55L
Transmission / drive 6AT (2WD) Standard / Snow / Economy Mode
Потрошувачка (комбинарано)9.0L/100km
Резервоар за гориво55L
Погон4X2 или 4X44X4

Половни возила

Старо за ново

Сакате да купите половно возило или да го замените вашето старо возило за ново? Проверете кои половни возила ги нудиме.

Контактирајте не

Салон: 02/ 2655-655
Сервис: 02/ 2654-654

Локација

ул. “Скупи” бр.1, 1000 Скопје

Email

prodazba@greatwall.mk

Работно време

Понеделник – Петок : од 8 – 16 часот
Сабота: од 8 – 15 часот
Недела: Затворено

Порака

9 + 7 =

*Пополнувањето на сите полиња е задолжително