02/ 2654-654; 02/ 2655-655 toltumotors@greatwall.mk

Hover H6

од 18.950,00 €

ГАРАНЦИЈА 5 ГОДИНИ ИЛИ 150.000 км.

Great Wall Hover H6

Hover H6 е нова генерација на SUV. Неговата елегантна форма и модерниот дизајн го привлекуваат вниманието уште на прв поглед, а пространата и удобна внатрешност го претвораат во практичен SUV, погоден не само за градските улици, туку и за долги патувања на отворени патишта. Great Wall H6 заслужи 5 ѕвезди на C-NCAP тест за безбедност, а неговиот квалитет му донесе и голем број награди, вклучувајќи го одликувањето “Модел на годината” во Кина.

Great Wall H6 е интелигентен SUV кој е супериорен во однос на слични модели во сегментот со своите карактеристики како што се внатрешната опрема, декор, просторноста и други можности. Во овој моделот се комбинираат едни од најмодерните технологии за управување, комфорт и сигурност што ви гарантира безбедно и удобно возење. Great Wall H6 претендира за модел кој ќе ги диктира трендовите на модерните SUV возила. Great Wall H6 e најпродаван SUV во Кина.

Совршени мотори

Одберете еден од двата современи и економични мотори.

– Бензински 1,5 турбо 4 цилиндричен мотор
Максимална моќност: 143 к.с.
Максимален вртежен момент: 202 Нм

– 2,0TCI 4 цилиндричен комонраил турбодизел мотор
Максимална моќност: 143 к.с.
Максимален вртежен момент: 310 Нм

Активна/Пасивна Безбедност

Структура на каросеријата со висока јачина, двојни воздушни SRS перничиња, странични воздушни перничиња, воздушни завеси, систем за помош при сопирање, систем за следење на притисокот во гумите, камера за возење назад. Вие сте во центарот на безбедносните технологии, кои се дизајнирани за вашата безбедност.

Погон и Суспензија

Интелигентниот погон на сите четири тркала ги детектира различните површини и услови на патот и соодветно ги прилагодува брзината на тркалата и забрзувањето. 4WD ECU ја оптимизира распределбата на погонската сила помеѓу предните и задните тркала. Независната McPherson предна суспензија и независна задна суспензија со двојни и торзиони пружини овозможуваат удобно возење ни било кој терен.

Квалитетни материјали

Помош при кочење (Braking Assistant)

Зајакната каросерија

Вградени носачи за ISOFIX седишта

Патен компјутер

Електрично придвижувани стакла со anti-pinch функција

Автоматски брисачи

Систем за следење на притисокот во гумите (TPMS)

Спецификации

Технички податоци:
Должина:4640 мм
Широчина:1825 мм
Височина:1745 мм
Меѓуоскино растојание:2680 мм
Клиренс под полно оптоварување:180 мм
Преден/заден агол на приод/одминување:26/22°
Носивост:808 кг.
Зафатнина на резервоар:58 л

1,5л. 4 цилиндричен турбобензински мотор 143к.с.

Зафатнина:1497 куб.см.
Максимална моќност:143 к.с.
Максимален вртежен момент:202 Нм
Забрзување 0-100 км/ч:11,2 сек
Максимална брзина:180 км/ч
Средна потрошувачка:9 л/100км

Бои

H6

Вистинскиот SUV за Вас

Останати GreatWall модели

Steed 6

Цени од 21.450,00 €

Половни возила

Старо за ново

Сакате да купите половно возило или да го замените вашето старо возило за ново? Проверете кои половни возила ги нудиме.

Контактирајте не

02/ 2654-654
02/ 2655-655

Локација

ул. “Скупи” бр.1, 1000 Скопје

Email

toltumotors@greatwall.mk

Работно време

Понеделник – Петок : од 8 – 16 часот
Сабота: од 8 – 15 часот
Недела: Затворено

Испратете порака