02/ 2654-654; 02/ 2655-655 toltumotors@greatwall.mk

НОВА ГЕНЕРАЦИЈА НА СУВ СО ВИСОКА ТЕХНОЛОГИЈА

Откријте ја иднината на теренците со целосна големина. Изграден на прогресивна глобална лесна модуларна платформа, третата генерација HAVAL H6 обезбедува блескава технологија и извонредна безбедност. Од неговиот 2.0 литарски турбо мотор до неговиот дигитален интерфејс за возачот, новиот H6 е меѓу најнапредните возила во SUV сегментот.

ГАРАНЦИЈА 6 години / 150.000 км

Седишта

5

Моќност

204 hp

Вртежен момент

320 Nm

Погон

4×2 / 4×4

Уникатен SUV сјај

Откријте ја иднината на теренецот со целосна големина.
Изграден на иновативната модуларна платформа на GWM, новиот HAVAL H6 комбинира интелигентни активни и пасивни безбедносни системи со купе направено од преку 70% челик со висока цврстина за да обезбеди исклучително нивона безбедност за патниците и возачите.
Благодарение на напредните погонски единици и модерниот дигитален интерфејс, секое патување со новиот Haval H6 е вистинско задоволство.

Минималистички ентериер дизајниран за вас

Елегантните линии на ентериерот се совршено комбинирани со високотехнолошките решенија вложени во новиот Haval H6.
Дизајнерскиот тим ја зачувува чистата линија на ентериерот, и вешто ги отелотворуваат принципите на минималистичкиот футуризам.
Внатрешноста е организирана на таков начин што обезбедува максимална удобност дури и при долги патувања, минимизирајќи го заморот од продолженото возење.

Електро-оптички декоративни елементи

Панорамски електрично прилагодлив стаклен покрив

Греење и вентилација на предните седишта

Електрично прилагодување на возачкото седиште

360° ПОГЛЕД ЕНТЕРИЕР

Интелигентни безбедносни системи за ваша удобност и заштита

Многуте пасивни и активни безбедносни асистенти интегрирани во новиот Haval H6 обезбедуваат оптимална заштита.
Автономни системи за итно сопирање со функција за препознавање пешаци и велосипедисти, предупредување за автомобил што доаѓа во соседната лента, како идруги безбедносни системи, ја зголемуваат безбедноста на патниците, возачот и сите други учесници во сообраќајот.

АВТОМАТСКИ АСИСТЕНТ ЗА ПАРКИРАЊЕ

Системот врши целосно автоматско паркирање без потреба од интервенција на возачот – забрзува, запира, врти, менува брзини. При првичното скенирање за паркинг простор, потребно е да има најмалку 0,5 m од двете страни.

КАМЕРА ОД 360° ЗА ПРЕГЛЕД НА ПРОСТОРОТ ОКОЛУ АВТОМОБИЛОТ

Системот за надзор од 360° обезбедува целосен и детален преглед на просторот околу автомобилот, што му овозможува на возачот полесно, поудобно и потполно безбедно да маневрира и паркира.

НИВО НА АВТОНОМИЈА L2

Искусете го светот на невидена безбедност благодарение на многуте активни и пасивни безбедносни асистенти.
BSD – систем за следење на слепа точка; LCA – Помошник за замена на лента; LKA – Помошник за одржување лента; LCK – Lane Keeping Assist;
FCW – Систем за предупредување за фронтален судир; AEB – Автономен систем за сопирање за итни случаи
и многу други технологии кои ви овозможуваат безбедно патување.

АДАПТИВНА КОНТРОЛА НА ПАТУВАЊЕТО (ACC)

Сензорите на автомобилот постојано ја следат состојбата на патот и реагираат на промените во него. Благодарение на адаптивната контрола на кари, која работи од 30 km/h. Можете да одржувате стабилна брзина и растојание од автомобилот пред вас, дури и во градски сообраќај.

HEAD-UP ДИСПЛЕЈ

Дисплејот во боја ви овозможува да ги следите важните индикатори за вашиот автомобил без да треба да го тргнете погледот од патот и условите на патот.

СИСТЕМ ЗА ПРЕПОЗНАВАЊЕ ПАТНИ ЗНАЦИ

Камерата сместена во шофершајбната ги следи знаците за ограничување на брзината и ги прикажува на контролната табла. Ако возилото се движи со поголема брзина од означената со знакот, системот ќе го предупреди возачот.

ИНТЕЛИГЕНТЕН 4WD ПОГОН

Интелигентниот систем за погон на четири тркала може да го распредели вртежниот момент помеѓу предната и задната оска во сооднос од 50/50% за помалку од 120 ms. Систем кој ја обезбедува потребната влечна сила кога е потребно.

360° ПОГЛЕД ЕКСТЕРИЕР

Технички податоци

Должина 4653 мм
Висина 1724 мм
Ширина 1886 мм
Мотор Бензински

Капацитет на моторот 1.998 cm3

Максимална моќност 204 КС / 5.500 в.м.
Максимален вртежен момент 320 Nm / 2000-3200 в.м.
Максимална брзина 200 км/час
Менувач 7 АТ
Просечна потрошувачка на гориво 7,4 л / 100 км

Димензии

Бои

Половни возила

Старо за ново

Сакате да купите половно возило или да го замените вашето старо возило за ново? Проверете кои половни возила ги нудиме.

Контактирајте не

Салон: 02/ 2655-655
Сервис: 02/ 2654-654

Локација

Јадранска магистрала бр.58, 1000 Скопје

Email

prodazba@greatwall.mk

Работно време

Понеделник – Петок : од 8 – 16 часот
(Салон: од 8 – 18 часот)
Сабота: од 8 – 15 часот
Недела: Затворено

Порака

1 + 4 =

*Пополнувањето на сите полиња е задолжително