02/ 2654-654; 02/ 2655-655 toltumotors@greatwall.mk

STEED 7

НАСКОРО!

Great Wall Steed 5

Steed 5 е модерен пикап, кој ги диктира тенденциите кај возилата од овој сегмент. Steed 5 одговара на барањата на клиентите не само во работните услови туку и во слободното време. Не прави компромис во однос на конфорот, нудејќи голем простор за патниците на задните седишта исто како и за оние што седат напред, за да се чувстуваат како во класичен седан. Сите команди се на вистинското место и дискретно поставени, лесно достапни за возачот а истовремено овозможувајќи удобност за сопатниците. Стандардната опрема на возилото вклучува клима уред, ABS + EBD, воздушни перничиња, централно заклучување, 16-инчни алуминиумски бандажи, ауди систем со MP3, дневни светла и др..

Поволната цена, богатата опрема, високата функционалност и практичност, го прават Steed лидер во овој сегмент и број 1 пикап на светските пазари. Steed е 13 години број 1 на пазарот во Кина и број 1 во Австралија, Италија, Јужна Африка.., а бројот на продадени возила и во останатите земји рапидно се зголемува од година во година.

Можност за поврат на ДДВ.

Извонреден капацитет за товар

Долгиот карго простор има голем капацитет и овозможува сместување на повеќе товар

C-TEC иновативна технологија во изработката на шасијата: променливата пресечна структура ја прави рамката со висока цврстина

Дизел мотор со Common Rail систем под висок притисок: интегриран систем на електронското вбризгување со интеркулер турбокомпресорот

BorgWarner електронска контрола на погонот на 2 или сите 4 тркала со 3 режими на работа 2H, 4H и 4L

Безбеден и Издржлив

Водејќи сметка за активната и пасивна безбедност, Steed има безбедносен стандард на врвен пикап преку сосема нов, комплетен безбедносен систем. Благодарение на користењето на науката и најновата технологија во производниот процес, ригорозните и исклучителни тестови, искуството на пазарот од над 15 години на сите континенти, Steed се покажа сигурен, траен и издржлив пикап.

Економичен

Сите главни делови на моторот се оригинални делови од Германија, како електронската контролна единица (ECU), сензорите, електронскиот педал за гас, филтерот за гориво, пумпата за висок притисок, системот за подмачкување… со тоа се гарантира висококвалитетен мотор со ниска бучава и ниска потрошувачката на гориво.

ABS + EBD
Common Rail Diesel мотор под висок притисок
Радар за возење назад
BorgWarner електронски погон на сите тркала
Два Аирбега
Прилагодливи седишта
Електронска педала за гас
C-TEC шасија со иновативна технологија

Спецификации

Технички податоци:
Должина:5040 мм
Клиренс под полно оптоварување:194 мм
Широчина:1800 мм
Преден/заден агол на приод/одминување:30/24°
Височина:1730 мм
Носивост:1000 кг.
Меѓуоскино растојание:3050 мм
Зафатнина на резервоар:70 л

2,4i 136к.с. Бензински реден 4 цилиндричен мотор со електронско палење.

Зафатнина:2378 куб.см.
Максимална моќност:136 к.с.
Максимален вртежен момент:200 Нм
Забрзување 0-100 км/ч:12,9 сек
Максимална брзина:160 км/ч
Средна потрошувачка:10,6 л/100км

2,0TCI 150к.с. Дизелски реден 4-цилиндричен common-rail со 7 точки на вбризгување, турбо-компресор со променлива геометрија и интеркулер.

Зафатнина:1996 куб.см.
Максимална моќност:150 к.с.
Максимален вртежен момент:310 Нм
Забрзување 0-100 км/ч:12,4 сек.
Максимална брзина:160 км/ч
Средна потрошувачка:8,4 л/100км
Покрај стандардната опрема секое возило може да биде опремено со палетата на додатна опрема предвидено за секој модел поединечно. За информации обратете се кај овластените дилери. За моделот Steed 5 предвидена е и посебна палета на додатна опрема за делот кај багажниот простор. Таа е дел од производната програма на реномирани италијански производители и е наменета исклучиво за овој модел на Great Wall. Превземи го каталогот

Бои

-18%

Можност за поврат на ДДВ

Останати GreatWall модели

Steed 6
Цени од 21.450,00 €

Hover H6

Цени од 18.950,00 €

Контактирајте не

02/ 2654-654
02/ 2655-655

Локација

ул. “Скупи” бр.1, 1000 Скопје

Email

toltumotors@greatwall.mk

Работно време

Понеделник – Петок : од 8 – 16 часот
Сабота: од 8 – 15 часот
Недела: Затворено

Испратете порака