02/ 2654-654; 02/ 2655-655 toltumotors@greatwall.mk

СУВ ОД НОВА ГЕНЕРАЦИЈА СО ВИСОКА ТЕХНОЛОГИЈА

Откријте ја иднината на теренците со средна големина. Изграден на прогресивна глобална лесна модуларна платформа, HAVAL Jolion обезбедува блескава технологија и извонредна безбедност. Од неговиот 1.5 литарски турбо мотор до неговиот дигитален интерфејс за возачот, новиот Jolion е меѓу најнапредните возила од неговата класа во SUV сегментот.

ГАРАНЦИЈА 6 години / 150.000 км

Седишта

5

Моќност

143 hp

Вртежен момент

210 Nm

Погон

4×2

Новиот урбан стил

Уникатниот и волшебен дизајн на Haval Jolion го прави вистинска ѕвезда на патот.
Препознатливата силуета на автомобилот, нагласена совертикалните светли LED светла, го привлекува вниманието на него без оглед на динамиката на урбаниот живот.

Потопете се во светот на удобноста

Дизајнирана со стил, внатрешноста на Haval Jolion е обмислена до најмалите детали за да обезбеди максимален простор и удобност за патниците. Колку и да е долго вашето патување, ќе се чувствувате исклучително удобно во удобните кожни фотелји.
Двозонскиот клима уред им овозможува напатниците да ја изберат нивната претпочитана температура.

Пространи и удобни седишта од вториот ред

Панорамски покрив

Греење на предните седишта

Електрична контрола на седиштата

360° ПОГЛЕД ЕНТЕРИЕР

Интелигентни безбедносни системи за ваша удобност и заштита

Haval Jolion е олицетворение на интелигентно возење. Благодарение на нивото на автономија на вашиот автомобил (L2), патувањето станува полесно, попријатно, многу поинтуитивно и посигурно. Многу системи и асистенти вградени во Haval Jolion ви обезбедуваат безбедност на повисоко ниво.

АВТОМАТСКИ АСИСТЕНТ ЗА ПАРКИРАЊЕ

Системот врши целосно автоматско паркирање без потреба од интервенција на возачот – забрзува, запира, врти, менува брзини. При првичното скенирање за паркинг простор, потребно е да има најмалку 0,5 m од двете страни.

КАМЕРА ОД 360° ЗА ПРЕГЛЕД НА ПРОСТОРОТ ОКОЛУ АВТОМОБИЛОТ

Системот за надзор од 360° обезбедува целосен и детален преглед на просторот околу автомобилот, што му овозможува на возачот полесно, поудобно и потполно безбедно да маневрира и паркира.

НИВО НА АВТОНОМИЈА L2

Искусете го светот на невидена безбедност благодарение на многуте активни и пасивни безбедносни асистенти.
BSD – систем за следење на слепа точка; LCA – Помошник за замена на лента; LKA – Помошник за одржување лента; LCK – Lane Keeping Assist;
FCW – Систем за предупредување за фронтален судир; AEB – Автономен систем за сопирање за итни случаи
и многу други технологии кои ви овозможуваат безбедно патување.

АДАПТИВНА КОНТРОЛА НА ПАТУВАЊЕТО (ACC)

Сензорите на автомобилот постојано ја следат состојбата на патот и реагираат на промените во него. Благодарение на адаптивната контрола на кари, која работи од 30 km/h. Можете да одржувате стабилна брзина и растојание од автомобилот пред вас, дури и во градски сообраќај.

Автономен асистент за итно сопирање со функција за спојување
Асистентот за итно запирање му помага на возачот кога врти лево, а во случај на опасност од судир, системот ќе интервенира и возилото ќе застане.
HEAD-UP ДИСПЛЕЈ

Дисплејот во боја ви овозможува да ги следите важните индикатори за вашиот автомобил без да треба да го тргнете погледот од патот и условите на патот.

Технички податоци

Должина 4472 мм

Висина 1574 мм

Ширина 1814 мм

Мотор Бензински

Капацитет на моторот 1.497 cm3

Максимална моќност 143 КС / 5.600 в.м.

Максимален вртежен момент 210 Nm / 2200-4500 в.м.

Максимална брзина 185 км/час

Менувач 7 АТ

Просечна потрошувачка на гориво 7,5 л / 100 км

Димензии

Половни возила

Старо за ново

Сакате да купите половно возило или да го замените вашето старо возило за ново? Проверете кои половни возила ги нудиме.

Контактирајте не

Салон: 02/ 2655-655
Сервис: 02/ 2654-654

Локација

Јадранска магистрала бр.58, 1000 Скопје

Email

prodazba@greatwall.mk

Работно време

Понеделник – Петок : од 8 – 16 часот
(Салон: од 8 – 18 часот)
Сабота: од 8 – 15 часот
Недела: Затворено

Порака

8 + 8 =

*Пополнувањето на сите полиња е задолжително