02/ 2654-654; 02/ 2655-655 toltumotors@greatwall.mk
Jolion-HEV-Greatwall Makedonija

СУВ ОД НОВА ГЕНЕРАЦИЈА СО ХИБРИДЕН ПОГОН

HAVAL JOLION HEV е придвижуван од 1,5-литарски четирицилиндричен бензински мотор во комбинација со 156 к.с. електричен мотор и батерија од 1,67 kWh. Урамнотежената моќност на автомобилот е паметна комбинација помеѓу работата на електричниот мотор и моторот со внатрешно согорување. Хибридниот систем постигнува оптимален баланс за да уживате во вашето поеколошко и поекономично патување.

ГАРАНЦИЈА 6 години / 150.000 км

Седишта

5

Моќност

189 hp

Вртежен момент

375 Nm

Хибриден пренос

2 степени

Haval-Jolion-hibrid

Движете во ритамот на градот

Jolion HEV е автомобил кој се прилагодува на вашиот стил на возење. Самополнечкиот хибрид нуди ново искуство и нов начин на возење. Со препознатлив дизајн кој нема да остане незабележан и хибридна технологија која постигнува оптимален баланс во перформансите на автомобилот.

Haval-Jolion-HEV hybrid

Стил од нова димензија

Модерната и функционална внатрешност на Jolion HEV е ориентирана кон возачот. Од најмалите детали, до големиот мултимедијален дисплеј од 12,3 инчи, сè во автомобилот ја нагласува хармоничната внатрешност, која носи чувство за стил, префинетост и удобност. Дарежливиот внатрешен простор ви овозможува да се чувствувате удобно дури и на подолги патувања.

Haval-Jolion-HEV-vnatresnost

Пространи и удобни седишта од вториот ред

Панорамски покрив

Греење на предните седишта

Електрична контрола на седиштата

Интелигентни безбедносни системи за ваша удобност и заштита

Haval Jolion HEV е олицетворение на интелигентно возење. Благодарение на нивото на автономија на вашиот автомобил (L2), патувањето станува полесно, попријатно, многу поинтуитивно и посигурно. Многу системи и асистенти вградени во Haval Jolion HEV ви обезбедуваат безбедност на повисоко ниво.

АВТОМАТСКИ АСИСТЕНТ ЗА ПАРКИРАЊЕ

Системот врши целосно автоматско паркирање без потреба од интервенција на возачот – забрзува, запира, врти, менува брзини. При првичното скенирање за паркинг простор, потребно е да има најмалку 0,5 m од двете страни.

КАМЕРА ОД 360° ЗА ПРЕГЛЕД НА ПРОСТОРОТ ОКОЛУ АВТОМОБИЛОТ

Системот за надзор од 360° обезбедува целосен и детален преглед на просторот околу автомобилот, што му овозможува на возачот полесно, поудобно и потполно безбедно да маневрира и паркира.

НИВО НА АВТОНОМИЈА L2

Искусете го светот на невидена безбедност благодарение на многуте активни и пасивни безбедносни асистенти.
BSD – систем за следење на слепа точка; LCA – Помошник за замена на лента; LKA – Помошник за одржување лента; LCK – Lane Keeping Assist;
FCW – Систем за предупредување за фронтален судир; AEB – Автономен систем за сопирање за итни случаи
и многу други технологии кои ви овозможуваат безбедно патување.

АДАПТИВНА КОНТРОЛА НА ПАТУВАЊЕТО (ACC)

Сензорите на автомобилот постојано ја следат состојбата на патот и реагираат на промените во него. Благодарение на адаптивната контрола на кари, која работи од 30 km/h. Можете да одржувате стабилна брзина и растојание од автомобилот пред вас, дури и во градски сообраќај.

Автономен асистент за итно сопирање со функција за спојување
Асистентот за итно запирање му помага на возачот кога врти лево, а во случај на опасност од судир, системот ќе интервенира и возилото ќе застане.
HEAD-UP ДИСПЛЕЈ

Дисплејот во боја ви овозможува да ги следите важните индикатори за вашиот автомобил без да треба да го тргнете погледот од патот и условите на патот.

Технички податоци

Должина 4472 мм

Висина 1574 мм

Ширина 1814 мм

Меѓуоскино растојание 2700 мм
Волумен на резервоарот 55 лит.
Мотор 1,5 GDIT бензински

Зафатнина на моторот 1.497 cm3

Максимална моќност 95 КС

Максимална моќност на електромоторот 156 КС

Максимална моќност на хибридниот систем 189 КС

Максимален вртежен момент 375 Nm

Просечна потрошувачка на гориво 5,0 л / 100 км

Димензии

Haval-Jolion-HEV-dimenzii-mobilen

Половни возила

Старо за ново

Сакате да купите половно возило или да го замените вашето старо возило за ново? Проверете кои половни возила ги нудиме.

Контактирајте не

Салон: 02/ 2655-655
Сервис: 02/ 2654-654

Локација

Јадранска магистрала бр.58, 1000 Скопје

Email

prodazba@greatwall.mk

Работно време

Понеделник – Петок : од 8 – 16 часот
(Салон: од 8 – 18 часот)
Сабота: од 8 – 15 часот
Недела: Затворено

Порака

7 + 3 =

*Пополнувањето на сите полиња е задолжително