02/ 2654-654; 02/ 2655-655 toltumotors@greatwall.mk
Тест Haval H6: Предвесник на нова ера

Тест Haval H6: Предвесник на нова ера

Со голема самодоверба можеме да кажеме дека Haval H6 е меѓу најдобрите, ако не и најдобриот кинески автомобил кој сме го имале на тест. Почнувајќи од дизајнот на екстериерот, финишот, квалитетната обработка, ентериерот, технолошките елементи, безбедносните и системите...
ТЕСТ: Haval H6 2.0 GDIT DCT7 4×4 Supreme – Гордо од Кина!

ТЕСТ: Haval H6 2.0 GDIT DCT7 4×4 Supreme – Гордо од Кина!

Веќе некое време тврдиме дека атрибутот „кинески“ не е воопшто негативен. Всушност, со оглед на пазарните околности и желбите на купувачите – би рекле дека зборот „кинески“ веќе во моментов (а уште повеќе наскоро ќе) означува и нешто позитивно. А и зошто не би било...
Haval H6 – Нокаутер?!

Haval H6 – Нокаутер?!

Ако се бара да се одбере само еден бренд кој ќе ги сруши сите предрасуди кон кинеските автомобили – тогаш тоа е Haval, конкретно со моделот H6. Погледнете ја епизодата и дознајте повеќе за Haval H6. превземено видео од RPM...
Haval Jolion 2022 – Кога возењето е лесно!

Haval Jolion 2022 – Кога возењето е лесно!

Ова не е реклама ова не е спонзорирано, едноставно возењето со Haval Jolion е лесно, дури и мајка ми што нема ЕДЕН ДЕН зад волан успеа да се паркира профи! Бидејќи системи функционираат перфектно, погледнете и видете! превземено видео од RPM...
2012 SUBARU XV 2.0 TDi

2012 SUBARU XV 2.0 TDi

2012 SUBARU XV 2.0 TDi Година на производство: 2012 Погон: AWD Мотор: 2.0 Турбодизел Сила на мотор : 108Kw / 147KS Боја на каросерија: Бордо Регистрирано до: 28.12.2023 Опрема: • Централна далечинска брава, • Електрика на предни и задни стакла • Електрика на...